понеділок, 8 лютого 2016 р.

Урок математики для 5 класу

Тема «Ділення натуральних чисел і дроби»

Мета: вивчити правило ділення натуральних чисел, повторити та закріпити знання і вміння виконання дій з десятковими дробами, розвивати логічне мислення, увагу, формувати навички усного рахунку, формувати вміння аналізувати відповіді однокласників, розвивати логічне мислення, культуру математичного мовлення, спостережливість, уважність, виховувати дисциплінованість.
Обладнання: дошка: Телевізор ,DVD програвач ,Математика 5 клас,.
Епіграф «Без знань дробів ніхто не може сказати , що знає математику»
                                                                                                        Ціцерон


                                                          ХІД УРОКУ
I.      Організаційний момент
Сьогодні на уроці ми  розберемо завдання домашньої роботи, при виконанні яких виникли проблеми, повторимо все, що ми вже знаємо про дроби, дії, які з ними можна виконувати і вивчимо ще одну дію з десятковими дробами, але яку, про це дізнаєтесь пізніше.

II. Перевірка домашнього завдання
*    Запитати в учнів з якими завданнями вони не справилися і дати пояснення, якщо такі завдання будуть;
*    усно перевірити спосіб виконання завдання № 1369,1374
*    показати  №1374 на екрані телевізора
*    учневі, який відповідав задати питання:
· .

II.               Актуалізація опорних знань
 (Під час обчислень учні повторюють
правила виконання дій з десятковими дробами).

Обчисліть:  (0,8)        1,2:4=(0,3 )       18,6:3=6,2
  (42 )
  (1,5 )
 (45 )
 (110 )
(24)
 (0,17)
сьогодні ми вивчимо тему «Ділення натуральних чисел і дроби».

V. Пояснення нового матеріалу
Запишіть у зошит тему уроку «Ділення натуральних чисел і дроби».
Ділити одне натуральне число на інше вчать ще у початкових класах. Проте ділили тоді лише більше число на менше .А чи можна, наприклад
           5 :  4
Чи можна виконати цю дію? Не знаючи дробових чисел ,знайти частку неможливо
З допомогою десяткових дробів ми це зробимо. Число 2 запишемо як десятковий дріб 2,0, а потім будемо ділити як вчили на попередньому уроці.
Поділимо 5 на 4(в стовпчик)
Ділити число на 10, 100, 1000 ми вже уміємо. Наприклад
37     : 10=3.7
37     : 100=0.37
37     : 1000=0.037
Зверни увагу на одну важливу властивість частки. Якщо ділене і дільник помножити або поділити на одне й те саме число, то від цього значення частки не зміниться.
 Нехай маэмо частку
15:  10
Основна властивість частки
Отже, щоб поділити одне число на інше потрібно використати властивість частки: значення частки не зміниться, якщо ділене і дільник помножити або поділити на одне і те ж саме число (крім нуля).
- На які числа найзручніше множити ділене і дільник в цьому випадку?
(Найчастіше множать на 10, 10, 1000 і так далі).
300:400=3:4
Завдяки цій властивості деякі приклади можна обчислювати усно

Робота з підручником
Ми почули правило ділення натуральних чисел, а тепер подивимося, що пише наш підручник з математики. Відкрийте підручник на сторінці 259 і у & 30 на ст. 260 прочитаємо правило (кожен читає мовчки), а потім один учень вголос.

*    Правило Значення частки не зміниться, якщо ділене і дільник помножити або поділити на одне і те ж саме число (крім нуля).
Користуючись правилом обчисліть:
*    № 1391 а) (виконує учитель )
*    № 1391 б(виконують учні біля дошки з допомогою учителя)

VI. Фізкультхвилинка
Щоб  ми мали силу працювати далі, проведемо фізкультхвилинку
Якщо ви вважаєте, що:
*    вам у житті необхідно вміти множити числа, підніміть руки вгору;
*    вміти ділити дроби, то пострибайте;
*    вміти розв’язувати задачі, то покліпайте очима.
*    Урок математики розвиває ваше мислення, покрутіть головою вліво, вправо.
*    Хороша дисципліна на уроці – запорука ваших знань, тупніть ногою.
*    Ви уважні і дисципліновані на уроці, сплесніть руками.
*    Щоб бути здоровим, необхідно займатися спортом, зробіть вдих і видих.
А тепер продовжуємо працювати.

VII. Розв’язування вправ
№1385 а),б) –на дошці ;в)г)- сам ост.
*    № 1404 а) 1,6;
*    № 1405 а) 12,5;

VIII. Домашнє завдання
Повторити правила виконання дій з десятковими дробами,  опрацювати & 30 ст. 259-260, виконати № 1392, № 1397,  № 1419(ускл. рівень).
(переглянути з учнями усі номери, дати вказівки щодо виконання)

VIII. Оцінювання учнів
Учні з класу задають  по три питання з вивчених тем з математики учням, яких потрібно оцінити.

IX. Підсумок  уроку
*    Як поділити натуральні числа?
*    Основна властивість частки?
*    № 1381 (усно).


На цьому наш урок закінчено. Дякую за роботу.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.